Ελληνες…εξωτερικού: Γκολ ο Κολοβός, ντεμπούτο με νέα φανέλα για Νίνη και Παπαδόπουλο

By
Updated: Ιανουάριος 23, 2017

Ένα γκολ, αυτό που σημείωσε ο Δημήτρης Κολοβός στην ήττα (1-2) της Μαλίν  από την Βέστερλο, ήταν ο απολογισμός των Ελλήνων, που αγωνίζονται μακριά από τα σύνορά μας. Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος με το Αμβούργο και ο Σωτήρης Νίνης με την Μαλίν, έκανα ντεμπούτο με τις νέες τους ομάδες , αλλά γνώρισαν την ήττα.

Η παρουσία των  Ελλήνων του εξωτερικού:

ΑΓΓΛΙΑ

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ):Αγωνίστηκε 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2)με την Μπόρνμουθ και παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα στο 70?.

Απόστολος Βέλλιος (Νότιγχαμ Φόρεστ): Εκτός αποστολής.

Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Εκτός αποστολής.

ΙΣΠΑΝΙΑ

Νίκος Βέργος (Ρεάλ Β): Στον πάγκο στην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Αμορεμπιέτα.

Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Στον πάγκο στυην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Αλαβές.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Ντόρτμουντ):Αγωνίστηκε όλη την διάρκειας της εκτός έδρας νίκης (1-2) της Ντόρτμουντ στη Βρέμη, απέναντι στην Βέρντερ.

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Εκανε ντεμπούτο στην εκτός έδρας ήττα (1-0), που γνώρισε το Αμβούργο από την Βόλφσμπουργκ.

Κωστας Σταφυλίδης (Άουγκσμπουργκ): Ξεκίνησε βασικός, αλλά αντικαταστάθηκε στο 64? στην εντός έδρας ήττα (0-2)από την Χοφενχάιμ.

Γιάννης Γκέλιος (Άουγκσμπουργκ): Εκτός αποστολής.

Θανάσης Πέτσος (Βέρντερ Βρέμης): Εκτός αποστολής.

ΙΤΑΛΙΑ

Κώστας Μανωλάς (Ρόμα): Ξεκίνησε βασικός στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Κάλιαρι και αντικαταστάθηκε στις καθυστερήσεις. Στο 87?΄παρατηρήθηκε με κίτρινη η κάρτα.

Ορέστης Καρνέζης (Ουντινέζε): Αγωνίστηκε 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Εμπολι.

Βασίλης Τοροσίδης (Μπολόνια): Εκτός αποστολής

Μάριος Οικονόμου (Μπολόνια): Αγωνίστηκε σε όλη την διάρκεια της εντός έδρας νίκης (2-0) επί της Μπολόνια.

Βαγγέλης Μόρας (Μπάρι): Εκτός αποστολής.

Παναγιώτης Ταχτσίδης (Κάλιαρι): Αγωνίστηκε 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0)από την Ρόμα.

Μιχάλης Ηλιάδης (Σαλερνιτάνα):Εκτός αποστολής.

Γιώργος Μακρής (Πίζα):Εκτός αποστολής.

Δημήτρης Σούνας (Μονόπολι): Εκτός αποστολής.

Αλέξανδρος Μουζακίτης (Μονόπολι): Στον πάγκο στην εκτός έδρας ισοπαλία με την Γιούβε Στάμπια.

ΓΑΛΛΙΑ

Τάσος Δώνης (Νις): Στον πάγκο στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Μπαστιά.

ΒΕΛΓΙΟ

Νίκος Καρέλης (Γκενκ): Εκτός αποστολής.

Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Στον πάγκο στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Γάνδη.

Δημήτρης Γούτας (Κορτράικ): Αγωνίστηκε 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (3-2) από την Ζούλτε Βάρεγκεμ.

Μιχάλης Σηφάκης (Κορτράικ):Στον πάγκο, στην εντός έδρας ήττα (2-3) Ζούλτε Βάρεγκεμ.

Γιώργος Γκαλίτσιος (Λόκερεν):Αγωνίστηκε 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1)από την Μουσκρόν.

Σωτήρης Νίνης (Μαλίν): Πέρασε αλλαγή στο 64? της ήττας (2-1) από την Μαλίν.

Δημήτρης Κολοβός (Μαλίν): Σκόραρε (36?) στην εντός έδρας ήττα (1-2) από την Βέστερλο, όπου αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Κώστας Λάμπρου (Βίλεμ):Αγωνίστηκε 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-0) με την Φέγενορντ.

Γιώργος Κατσικάς (Τβέντε): Στον πάγκο στην εντός έδρας νίκη (1-0) με την ΑΖ Αλκμααρ.

Θανάσης Καραγκούνης (Τσβόλε): Εκτός αποστολής.

Θανάσης Παπάζογλου (Ρόντα): Αγωνίστηκε σε όλη την διάρκεια της εκτός έδρας ήττας (2-0) από την Ναϊμένγκεν.

Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Στον πάγκο στην εντός έδρας ισοπαλία(1-1) με την Σπάρτα Ρότερνταμ.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Κώστας Μήτρογλου (Μπενφίκα): Πέρασε αλλαγή στο 68? της εκτός έδρας νίκης (0-1)με την Εστορίλ.

Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Πέρασε αλλαγή στο 89? στην εκτός έδρας νίκη (0-1) με την Εστορίλ.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Κώστας Μήτρογλου (Μπενφίκα): Ξεκίνησε βασικός στην εντός έδρας νίκη (4-0) με την Τοντέλα, αλλά αντικαταστάθηκε στο 70?.

Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα):  Αγωνίστηκε σε όλη την διάρκεια της εντός έδρας νίκης (4-0) με την Τοντέλα.

Τάσος Καραμάνος (Φεϊρένσε):  Αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά της νίκης (1-0) με την Εστορίλ.ΤΟΥΡΚΙΑ

ΣΚΟΤΙΑ
Γιώργος Σαρρής (Χάμιλτον):Εκτός Αποστολής

Φάνης Γκέκας (Σίβασπορ): Αγωνίστηκε σε όλη την διάρκεια της εντός έδρας νίκης (3-1) επί της Μπολούσπορ.

Πηγή: praktoreio-sport.gr