ΔΑΣ Ωραιοκάστρου – ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-0

By
Updated: Φεβρουάριος 7, 2017

Ο Αρχέλαος ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον ΔΑΣ Ωραιοκάστρου, στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Ωραιοκάστρου, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική του 2ου υποομίλου του Β’ ομίλου της Α2 Γυναικών.

Το πρώτο μισό του πρώτου σετ κύλησε αμφίρροπα, με τον ΔΑΣΩ να καταφέρνει να πάρει προβάδισμα στην συνέχεια με 15-12.να το διατηρήσει και στην συνέχεια να φτάσει στην κατάκτησή του, μετατρέποντας το 20-17 σε 25-17.

Ανάλογη ήταν η εξέλιξη και του δεύτερου σετ, με τον ΔΑΣΩ να ξεφεύγει στο σκορ στο 16-12. Αυτή τη φορά ο Αρχέλαος αντέδρασε και προηγήθηκε με 18-19, ωστόσο δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο, χάνοντας στο σετ με 25-20.

Ο Αρχέλαος προηγήθκε στο τρίτο σετ με 1-4, αλλά ένα σερί 9-0 των γηπεδούχων το μετέτρεψε σε 10-4, με την ομάδα της Κατερίνης να καταρρέει στην συνέχεια και τη γηπεδούχο ομάδα να κατακτά και το τρίτο σετ και μαζί τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Τα σετ: 25-17, 25-20, 25-9, σε 67′.

Διακύμανση:
1ο σετ: 8-6, 16-13, 21-17, 25-17.
2ο σετ: 8-7, 16-12, 21-19, 25-20.
3ο σετ: 8-4, 16-8, 21-9, 25-9.

ΔΑΣ Ωραιοκάστρου (Μανθάτης): Τοσουνίδου, Τσάτσα Ε., Παυλίδου, Κύρλα, Λεονταρίδου, Κουτζατισόγλου (λ), Σκουλούδη, Καραδήμου, Σαλταφερίδου, Μαρκαδά, Σολκίδου, Κώστα, Τσάτσα Ι. (λ), Μαυρίδου.

ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης: Κωνσταντινίδου, Δερβένη Α. (λ), Ντίτσα, Βουλτσίδου (λ), Τζιλίνη, Πεπόνη, Μάτιου, Τσιουτσιούλη, Καραγιώργου, Τσιγκαροπούλου, Κυπαρίσση, Δερβένη Φ., Κεσεσίδου.

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής
ΧΑΝΘ – ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-22, 25-27, 25-15, 25-20)
ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΜΑΣ Νέα Γενεά 1-3 (26-24, 24-26, 18-25, 18-25)
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 – ΑΟ Νέας Βύσσας 0-3 (22-25, 23-25, 20-25)
ΔΑΣ Ωραιοκάστρου – ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-0 (25-17, 25-20, 25-9)
ΑΣΚ Λαγκαδά – ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης 3-1 (25-20, 17-25, 27-25, 25-14)

Βαθμολογία (10 αγώνες)
1. ΜΑΣ Νέα Γενεά 22
2. ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης 21
3. ΑΟ Νέας Βύσσας 20
4. ΑΣΚ Λαγκαδά 18
5. ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης 15
6. ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 14
7. ΧΑΝΘ 13
8. ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 12

9. ΣΑΑΚ Ανατόλια 9
10. Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 6

Η επόμενη αγωνιστική (11η)

11.02.2017
18:00 ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης – ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης
18:30 Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 – ΑΣΚ Λαγκαδά
20:00 ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης – ΣΑΑΚ Ανατόλια

12.02.2017
18:00 ΑΟ Νέας Βύσσας – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου
19:00 ΜΑΣ Νέα Γενεά – ΧΑΝΘ

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Με τη χρήση της ιστοσελίδας, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Αποδοχή" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο