ME ΕΠΙΤΥΧΙΑ Ο ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ «ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ 2017»

By
Updated: Φεβρουάριος 8, 2017

Με απόλυτη επιτυχία διεξήχθη στο ξενοδοχείο Cavo Olympo της  Πλάκας Λιτοχώρου http://www.cavoolympo.gr/en

Ο 14ος χειμερινός κολυμβητικός περίπατος «Παλίρροια 2017» που διοργάνωσε ο σύλλογος «Ελληνική Μαραθώνια Κολύμβηση» με τη συνεργασία  του δήμου Δίου-Ολύμπου , και τη συμμετοχή συνολικά 74 κολυμβητών από Θεσσαλονίκη, Αθήνα, Λάρισα, Κατερίνη και Βόλο.

Οι  διαδρομές ήταν δύο, των 1000 μέτρων και των 300 μέτρων, όπου για πρώτη φορά υπήρξε και κατηγορία με στολή.

Tους αθλητές υποδέχονταν και εάν υπήρχε ανάγκη βοηθούσαν στον τερματισμό ο πρόεδρος του συλλόγου «Ελληνική Μαραθώνια Κολύμβηση» Κώστας Μπενάκης, η αντιπρόεδρος Φωτεινή Γκαμπαλέ και ο ταμίας Γιώργος Βουλγαράκης. 

Τη ναυαγοσωστική κάλυψη του αγώνα παρείχε η Lifeguard Patrol Katerini

http://www.lifeguard-patrol.gr

Λίγη ώρα μετά τον τερματισμό όλων των αθλητών, έγιναν οι απονομές , παρουσία επισήμων και φίλων της μαραθώνιας κολύμβησης.

Τις απονομές έκαναν ο Αναπληρωτής Δήμαρχος Δίου-Ολύμπου Νίκος Λάππας , η Αντιδήμαρχος Δίου-Ολύμπου Λέλα Γιάννακα , η ιδιοκτήτρια του Cavo Olympo Μαρία Κωνσταντοπούλου , ο διευθυντής του ξενοδοχείου Φώτιος Δερές, ο επικεφαλής των Ναυαγοσωστών Lifeguard Patrol Δημήτρης Λάμπρου , ο προπονητής μαραθώνιας κολύμβησης και προπονητής πολλών κολυμβητών που συμμετείχαν στον αγώνα Νικόλας Ρεπανάς , ο πρόεδρος του συλλόγου «Ελληνική Μαραθώνια Κολύμβηση» Κώστας Μπενάκης, ο Γενικός Γραμματέας του συλλόγου Ιωάννης Κυφωνίδης , ο ταμίας του συλλόγου Γιώργος Βουλγαράκης και ο πρόεδρος του Α.Λ.Σ. Ζαχαρίας Αλεξανδράκης. Την τελετή απονομής παρουσίασε η αντιπρόεδρος του συλλόγου Φωτεινή Γκαμπαλέ, η οποία συνέβαλε τα μέγιστα για την επιτυχία της διοργάνωσης.

Στη γραμματεία τη μεγαλύτερη υποστήριξη παρείχαν η διακεκριμένη και βραβευμένη κολυμβήτρια Κατερίνα Σιδηροπούλου , η Κατερίνα Ντούλη και η Αννέτα Κορτσαρίδου, οι οποίες συνέβαλαν ενεργά στην υποδοχή των κολυμβητών κατά τον τερματισμό του αγώνα, καθώς και το μέλος του Δ.Σ. του συλλόγου «Ελληνική Μαραθώνια Κολύμβηση» και μαραθώνια κολυμβήτρια Δανάη Μενεξιάδη.

Πριν την απονομή των μεταλλίων τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του εκλιπόντος πρώην προέδρου του συλλόγου Πολυχρόνη Βασιλείου , που χάθηκε πρόωρα τον περασμένο Δεκέμβριο.

Τα τελικά αποτελέσματα του αγώνα «Παλίρροια 2017» είναι:

1000 ΜΕΤΡΑ ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΛΗ

1.ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 16.00
2.ΠΑΝΟΣ ΜΠΑΝΤΟΥΒΑΝΗΣ 16.45
3.ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΙΟΥΖΕΠΑΣ 17.10
4.ΠΑΝΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ 17.30
5.ΙΩΣΗΦ ΣΕΡΙΣΤΑΤΙΔΗΣ 18.30
5.ΗΛΙΑΣ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ18.30
5.ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΜΠΕΤΟΓΛΟΥ 18.30
8.ΚΙΜΩΝΑΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19.00
9.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΥ 19.20
9.ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΡΑΓΚΟΣ 19.20
11.ΣΑΒΒΑΣ ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ 19.50
12.ΘΩΜΑΣ ΜΑΥΡΑΚΗΣ 20.15
13.ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΖΥΓΟΜΑΛΑΣ 20.30
14.ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΝΤΑΟΠΟΥΛΟΣ 20.30
15.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΝΤΑΛΑΣ 21.10
15.ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΙΤΣΟΚΑΣ 21.10
17.ΝΙΚΟΣ ΤΣΑΜΠΟΥΚΗΣ 21.15
18.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 21.30
19.ΣΥΜΕΩΝ ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ 22.00
19. ELKE VEENENDAAL 22.00
21.ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΥΦΩΝΙΔΗΣ 22.15
22. ΙΩΑΝΝΗΣ ΖΑΒΟΠΟΥΛΟΣ 22.30
23.ΔΑΥΙΔ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ 23.00
23.ΔΑΝΑΗ ΜΕΝΕΞΙΑΔΟΥ 23.00
25.ΒΙΒΙΑΝ ΔΙΑΒΑΤΗ 23.50
26.ΗΛΙΑΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ 24.00
26.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 24.00
28.ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΙΚΑΣ 25.00
29.ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ 25.30
30.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΑΒΒΙΔΗΣ 26.00
30.ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ 26.00
30.ΑΡΗΣ ΝΟΥΗΣ 26.00
30.ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΒΑΣΙΟΣ 26.00
30. ΛΗΤΩ ΒΕΚΡΗ 26.00
35.ΑΝΘΟΥΛΑ ΡΟΖΟΥ 27.00
35.ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ 27.00
37. ΒΙΚΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ 28.00
37.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΛΟΥΤΣΟΣ 28.00
37.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΓΕΝΕΙΑΔΗΣ 28.00
40.ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΓΩΝΗ 28.40
40. ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗΣ 28.40
40.ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΧΟΤΖΟΓΛΟΥ 28.40
43. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 33.00
44.ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΔΗΣ 33.45
45. ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ 37.00

DNF
ΑΡΗΣ ΤΖΟΥΓΚΕΛΑΡΙ

1000 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΣΤΟΛΗ
1.ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ 20.00
2.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΑΣΙΝΑΚΗΣ 22.15
3.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΟΥΡΙΝΑΚΗΣ 25.30
4.ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 26.00

300 ΜΕΤΡΑ ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΛΗ

1.ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΩΤΙΟΥ 7.50
2.ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 8.50
3.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΛΕΞΙΟΥ 9.50
4.ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΟΣ 10.50
5. ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ 11.00
6.ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 11.20
7.ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΜΠΕΤΖΟΥΝΗ 11.30
8.ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ 12.00
8. ΣΟΦΙΑ ΜΠΟΥΖΑΚΗ 12.00
8.ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΝΟΣ 12.00
11.ΝΙΚΟΣ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ 13.10
11.ΘΩΜΑΣ ΣΟΛΤΣΗΣ 13.10
13.ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΚΙΤΣΙΔΗΣ 13.50
14.ΠΟΠΗ ΤΣΙΡΠΑΝΛΗ 14.50
15.ΑΡΓΥΡΗΣ ΚΑΡΠΟΥΝΙΑΡΗΣ 15.00
16.ΕΛΕΝΗ ΣΑΚΑΡΑΚΗ 23.00
17.ΦΩΤΙΟΣ ΜΑΛΛΙΑΡΟΣ 24.30
17. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ 24.30
19.ΜΑΡΙΝΑ ΔΕΛΛΙΟΥ 25.30
20.JIA XUMENG 26.00

DNS
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΚΟΥΛΙΚΑΣ

DNF
ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΗΝΟΣ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ

300 ΜΕ ΣΤΟΛΗ
1.ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΑΥΛΟΣ 14.50

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •